Kronika 2018

Duchovní obnova pro rodiny s dětmi v Břežanech u Znojma se konala od pátku 20.dubna do neděle 21.dubna, v místě kde působí Kongregace sester sv. Hedviky.

1. Když jsou naše oči osvíceny Duchem Svatým a otevřeny kontemplaci Boha v kráse přírody a velikosti kosmu, objevují, že všechno mluví o Něm a Jeho lásce. To v nás vzbuzuje velký úžas a hluboký pocit vděčnosti! Je to dojem, který také zakoušíme, když obdivujeme umělecká díla nebo jakýkoli div, který je plodem génia a tvořivosti člověka. Vzhledem k...

Oheň je záře, plamen a žár. Oheň je to, co jsem já a co jsi i Ty.
Všechny jsme oheň jednoho Mistra, všechny jsme jedna jediná zář.
Ne, svatost není mramorová urna, v níž nutno napěchovat lidskou bídu.
Ne, svatost není stísněná a chmurná, jak majetkem by byla škarohlídů.
Čím vyjádřil bych duši řeholnice? To nemá býti obyčejná žena! ...

Dary jsou sice rozmanité, ale je pouze jeden Duch. A jsou rozličné služby, ale je pouze jeden Pán. A jsou různé mimořádné síly, ale je pouze jeden Bůh. On to všechno ve všech působí. (1 Kor 12,4-6)

Missa chrismatis - bohoslužba se svěcením olejů a s obnovou kněžských závazků na zelený čtvrtek ráno v 9 h.

Ke slavení volební kapituly našeho místního bratrského společenství jsme se sešli třetí březnovou sobotu, v době postní, v den, kdy papež František navštívil Pietrelcinu a San Giovanni Rotondo, místa spojená se sv. otcem Piem.

Přednáška o životě Služebnice Boží sestry Elišky Pretschnerové OFS se konala na faře v Brně Husovicích ve spolupráci MBS Brno Husovice a bratry františkány. Přednášející byla sestra Zdislava Nosková OSF, která má na starosti proces blahořečení sestry Elišky, školské sestry sv. Františka.