Volební kapitula MBS Brno kapucíni

17.03.2018

Ke slavení volební kapituly našeho místního bratrského společenství jsme se sešli třetí březnovou sobotu, v době postní, v den, kdy papež František navštívil Pietrelcinu a San Giovanni Rotondo, místa spojená se sv. otcem Piem.

Volební kapitulu jsme zahájili slavením mše svaté, kterou sloužil otec Rafael Budil OFM Cap a otec Pavel Uhřík OFMCap. Po skončení mše svaté jsme se přesunuli do spolčovny k dalšímu průběhu našich voleb. Volební kapitule předsedala zástupkyně Národní rady SFŘ sestra Marie Magdalena Janáčková OFS a Národní duchovní asistent SFŘ  Rafael Zdeněk Budil OFMCap. 

Na začátku volební kapituly nás s. Pavla Květoslava Vyhňáková seznámila se zprávou o činnosti a hospodaření za předešlé volební období 2015 - 2017, kterou jsme jednohlasně odsouhlasili. A následně jsme pak postupně volili, nejdříve ministra, pak jeho zástupce, formátora, sekretáře, pokladníka a nakonec jsme si zvolili ještě dalšího šestého člena rady. Skrutátoři s. Tereza a Darina usilovně počítali hlasy, vše se pečlivě zapisovalo a když byly jednotlivé služby odsouhlaseny a přijaty členy MBS, s radostí jsme poděkovali zpěvem Duchu svatému za vedení celé volební kapituly. Následovalo závěrečné požehnání, po kterém jsme ještě poseděli, občerstvili se a povídali si.....a to je začátek našeho nového volebního období, které tímto svěřujeme Duchu svatému.


Složení rady na volební období 2018 - 2020

ministryně - Růžena Alena Hrbková

zástupce ministryně - Zdislava Martina Filipová

formátorka - Rita Marie Hustáková

sekretářka - Markéta Iveta Janatová

pokladník - Pavla Květoslava Vyhňáková

člen rady - Tomáš Maria Pavlík

duchovní asistent - o. Pavel Uhřík OFMCap